Bristol Arrow Bowling Club  


Home Contacts Location History Gallery Fixtures competitions Tourists links

             Bristol Arrow Bowling Club


 ?

Facebook

Messages

2018 Competitions

 Championship  -  Julian Fernandez, Brian Underhill, Charlie Haynes, Peter Cook, Kevin Prescott

 Handicap  -  Peter Cook, Tim Summerton, John Richards, David Yorath

 2-Wood  -  Peter Cook, Charlie Haynes, Tim Summerton, Julian Fernandez

 Featherstone  -  Tim Summerton, Peter Cook, Julian Fernandez, Richard Brown, Tony Gardiner

 Military  -  Kevin Prescott, David Yorath, John Richards, Basil Anderson

 Pairs  -  Basil Anderson/Bob Lewis, Tony Gardiner/Peter Cook, Alan Castle/Richard Haynes,

                                                                                                 Julian Fernandez/Tim Summerton

 Mixed Pairs  -  Carol Lewis/Richard Haynes, Rich Brown/Bob Lewis, Pauline Andrews/Charlie Haynes

Photos of the Finals >>>

2017 Competitions

 Championship  -  Charlie Haynes, Matthew Bartlett, Brian Underhill, Stuart Mole, Julian Fernandez

 Handicap  -  Charlie Haynes, Matthew Bartlett, Peter Cook, Dennis Razey,

 2-Wood  -  Stuart Mole, Tim Summerton, Brian Underhill, Rene Dilger

 Featherstone  -  Peter Cook, Richard Marsh, David Yorath, David Butcher

 Military  -  Peter Davis, Kevin Prescott, David Yorath, Alan Castle

 Pairs  -  Peter Cook/Stuart Mole, Richard Haynes/Alan Castle, Bob Lewis/Dennis Razey,

                                                                                             David Butcher/Kevin Prescott

 Mixed Pairs  -  Stuart Mole/Val Ford, Matthew Bartlett/Barbara Brown, Tony Gardiner/Isabel Cook,

                                                                                                   David Butcher/Carol Lewis

Previous Club Competitions - Winners and their opponents

2016 Competitions                                                                                        

 Championship  -  Richard Haynes, Bernard Hewlett, Charlie Haynes, Matthew Bartlett

 Handicap  -  Bernard Hewlett, David Yorath, Peter Cook, Mike Payne, Charlie Haynes

 2-Wood  -  Richard Haynes, Peter Cook, Tim Summerton, Brian Underhill

 Featherstone  -  Bernard Hewlett, Richard Marsh, Tim Summerton, Dennis Razey, Peter Cook

 Military  -  Tim Summerton, Charlie Haynes, Peter Payne, David Yorath

 Pairs  -  David Butcher/John Cottrell,  Matthew Bartlett/Dennis Razey, Bob Lewis/Charlie Haynes,

                                                                                                      Richard Marsh/Alan Castle

 Mixed Pairs  -  Barbara Brown/Bob Lewis, Peter Cook/Rosemary Brown, Matt Bartlett/Shirley Bailey,

                                                                                                            Val ford/Kevin Prescott

Photos of the Finals >>>

2019 Competitions

 Championship  -  Brian Underhill, Basil Anderson,Tim Summerton, Tony Gardiner

 Handicap  -  David Butcher, David Yorath, Peter Cook, Ernest Milligan, John Richards

 2-Wood  -  Tim Summerton, Peter Cook, Basil, Anderson, David Yorath

 Featherstone  -  David Butcher, Tony Gardiner, Julian Fernandez, Rene Dilger, Peter Cook

 Military  -  Basil Anderson, Mary Milligan, John Richards, David Yorath

 Pairs  -  Alan Castle/Julian Fernandez, Tim Summerton/Gill Andrews, Kevin Prescott/John Cotterell,

                                                                                                     Basil Anderson/Bryan Underhill

 Mixed Pairs  -  Peter Cook/Lyn Furze, Kevin Prescott/Carol Lewis, Barbara Brown/Julian Fernandez,

                                                                                                                                        Val Ford/David Yorath

Photos of the Finals >>>